Sobota 22. února 2020, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 22. února 2020 Petr

Konzervativci proti všem a odvaha Borise Johnsona

20. 10. 2019 17:43:30
Britská sněmovna včera prakticky odmítla návrh dohody s EU od Borise Johnsona. Nepřekvapivě poslanci opět ukázali, co nechtějí. Nikdy ale neřekli, co vlastně chtějí. Konzervativci jsou tak jediní, kteří stojí na straně demokracie.

Theresa May měla včera jeden ze svých nejlepších projevů (paradoxně mimo funkci premiérky), když upozorňovala poslance na paradoxy ve výsledcích hlasování. Ti totiž souhlasili s vypsáním referenda a následně pro spuštění Článku 50, kterým se zahájil oficiálně odchod z EU v podobě 2-leté vyjednávací lhůty. Poté ale hlasovali proti všem dohodám mezi UK a EU. Zároveň byli tvrdě proti odchodu bez dohody. Vždy také souhlasili s odložením data brexitu. May zdůraznila, že je absurdní vyvolávat druhé referendum jenom proto, že část poslanců nesouhlasí s výsledky toho prvního a že je nutné respektovat, jak dopadlo to původní. Závěrem pak uvedla něco, co britští poslanci stále nejsou schopni pochopit: „...pokud nechcete odchod bez dohody, musíte pro nějakou dohodu prostě hlasovat!“

V Británii tak nastala situace, ve které se jediní konzervativci snaží konstruktivně vyřešit brexit, zatímco jim všichni ostatní okopávají kotníky. V House of Commons totiž sedí velké množství komunistů a socialistů včetně (ne)Liberálních (ne)Demokratů, kteří chtějí odchod z EU úplně zrušit a demokracii v zemi tak definitivně zničit. Konzervativci jsou jediní, kteří stojí na straně respektování výsledků referenda. Jsou také jediní, kteří chtějí brexit dokončit. A to přesto, že více než 80 % současných poslanců bylo zvoleno na základě slibu dodržení výsledku referenda.

Špatná konstelace křesel v House of Commons pak vyústila v naprosto absurdní situaci, kdy se sami britští poslanci snaží zostudit a ztrapnit svého premiéra před EU v podobě žádání o další odklad. Boris Johnson naštěstí vyřešil situaci bravurně – EU zaslal pouze kopii usnesení, které dolní sněmovna schválila a list nepodepsal. Naopak podepsal přiložený dopis, ve kterém píše, že brexit nastane 31. října. Je to obrovská odvaha. Jako premiér země stojí sám (s podporou konzervativců) proti všem. A musí vyhrát. Proč? Kvůli všem těm lidem, kteří hlasovali v referendu a respektují jeho výsledky - bez ohledu na to, jestli hlasovali „remain“ nebo „leave“. Tak totiž funguje demokracie.

Zmatená Jo Swinson (LibDem) a Ian Blackford (SNP) neustále poukazují na to, že je potřeba brexit zrušit nebo vypsat nové referendum. Jakoby si ani neuvědomovali, že už prostě prohráli. Mnozí další z jejich tábora také pořád opakují svoje lži o tom, jak byl výsledek referenda těsný a novináři tyto nesmysly uvádějí ve svých článcích. Jenže rozdíl 17,4 a 16,1 milionu je celá Praha (nebo 3x Manchester) - to je ten nicotný rozdíl? Navíc v samotné Anglii byl rozdíl v procentech mnohem markantnější, pro odchod zde bylo 53,4 % voličů, což je jasný výsledek (a to přesto, že v tomto čísle je započtený Londýn, kde na Angličana prakticky nenarazíte a je jisté, jak volili přistěhovalci v tomto městě).

Situace je dle mého názoru naprosto jasná a budoucnost také. Poslanci drtivou většinou svěřili otázku členství v EU britským občanům. Ti se jasně vyjádřili, že chtějí odchod, a to i přes různá vyhrožování z úst představitelů EU o tom, jak Británii zničí a Britové shoří v pekle. Nehledě pak na mediální masáž o tom, že jediný správný výsledek bude vítězství „remain“. Po referendu byla drtivá většina poslanců zvolena do dolní sněmovny na základě slibu, že budou respektovat výsledky tohoto referenda. O dva a půl roku později vidíme, že jediní Conservatives drží svůj slib a hodlají zrealizovat brexit. Pokud nemá být demokracie v UK totálně zničena, z dnešního pohledu existuje jediný možný výsledek. Ten vyjádřím slovy Borise Johnsona: „We will deliver brexit on 31 October, no ifs and no buts“. Ano, Británie prostě musí opustit EU k 31. říjnu, nehledě na jakoukoliv jinou skutečnost a ať už si poslanci odhlasují jakýkoliv další nesmysl. Dost bylo neustálého zdržování ze strany opozice. Britští občané již čekali tři a půl roku – it’s time to leave.

-----------

Na závěr chci říci, že budu velmi rád, když se v komentářích vyjádříte k mému článku. Uvítám, pokud bude Vaše argumentace věcná a budete chtít daný problém prodiskutovat. A chci samozřejmě slyšet názory proti – rád na ně budu reagovat. Na druhou stranu komentáře plné vulgarizmů a nadávek budu ignorovat.

Autor: Jan Adamec | neděle 20.10.2019 17:43 | karma článku: 28.31 | přečteno: 659x

Další články blogera

Jan Adamec

31. leden 2020 – tak se nám to začíná rozpadat...

Dalo se to čekat. Ta chvíle nastala v dějinách všech „svazů“. EU se dnes o něco zmenší a jeden národ získá zpět kontrolu nad svojí zemí. To, že tím národem jsou Britové, mě nepřekvapuje.

31.1.2020 v 21:47 | Karma článku: 36.70 | Přečteno: 1268 | Diskuse

Jan Adamec

Jak volí mileniálové aneb budoucnost rudne

Prakticky v každém státě západní Evropy vedou ve věkové kategorii 18-24 (naštěstí pouze v této jedné) neomarxistické, komunistické a socialistické strany. Zmapoval jsem situaci v Německu, Británii a Francii.

27.6.2019 v 18:10 | Karma článku: 26.63 | Přečteno: 675 | Diskuse

Jan Adamec

Británie na kolenou?

Z článků „nezávislých“ médií si může člověk pomyslet, že Británie je před bankrotem a Angličané už chtějí v EU zůstat, protože zjistili, že „naletěli“. Jaká je ale realita?

20.5.2019 v 18:08 | Karma článku: 32.49 | Přečteno: 1376 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Provazník

Naprostý justiční kolaps

Premiér Andrej Babiš (ANO) se podle rozhodnutí středočeského krajského soudu nemusí omlouvat Transparency International (TI) za své výroky o tom, že je organizace zkorumpovaná.

22.2.2020 v 18:10 | Karma článku: 13.73 | Přečteno: 203 | Diskuse

Jan Dvořák

Návštěva u staré dámy (pohled za kopečky)

Každou babičku potěší, když ji navštíví dospělý vnuk a uslyší živé slovo. Je to příjemná změna od všednodenního života s mainstreamovými médii, která vedou ke ztrátě vlastního úsudku - tím spíš v hyperkorektní společnosti.

22.2.2020 v 10:54 | Karma článku: 18.33 | Přečteno: 390 | Diskuse

Zdeněk Koudelka

Ústavní právo na obranu

Senát 12. 6. 2019 obdržel petici více než 100 000 občanů, kteří podpořili ústavní změnu a posílení práva člověka na obranu i se zbraní.

22.2.2020 v 10:26 | Karma článku: 20.51 | Přečteno: 326 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Terorismus pravicových extremistů není vhodnou odpovědí na migraci Muslimů do Evropy

Odpovědnost, ale leží na politicích Evropské unie, kteří ani během 5 let nebyli schopni zastavit pokračující Muslimskou migraci, což logicky vyvolává ve státech EU obavy občanů i negativní tendence.

22.2.2020 v 9:12 | Karma článku: 26.46 | Přečteno: 456 |

Filip Vracovský

V kočáru s Andrejem Babišem

aneb o čem se mi snívá, když ještě můžu spát. Ale přiznávám, je to jen pohled drobného živnostníčka, třeba se pletu..

22.2.2020 v 6:40 | Karma článku: 28.27 | Přečteno: 724 | Diskuse
Počet článků 14 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1542

Živnostník. Občan hrdý na Českou republiku. Hlavní zájmová oblast je ekonomie. Dlouholetý odpůrce ekoterorizmu. Student Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity.

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Výrobce největšího mobilního propadáku definitivně zavírá krám

Po třech letech od uvedení prvního neúspěšného pokusu prorazit na smartphonový trh značka Essential od spoluzakladatele...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Nenáviděla jsem se za svá prsa, říká Fialová. Poprsí si nechala zmenšit

Herečka Kateřina Marie Fialová (22), známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či show Tvoje tvář má známý hlas, šla...